Dette er ikke store matchture, men individuelle/grupperejser - med mulighed for at spille golf sammen med andre green2green gæster på forudbestilte starttider. HERUNDER en "stor" turnering per rejse med efterfølgende frokost eller middag med præmieoverrækkelse.
Hua Hin er en hyggelig fiskerby, der er blevet lidt større med turismens indtog, men byen har stadig bevaret den thailandske charme og gæstfrihed. Byen byder således på mange restauranter, lokale markeder, muligheder for udflugter og ikke mindst flere golfbaner af høj standard indenfor behagelig køreafstand fra vores hoteller.
Flyrejsen er med Thai Airways - med mulighed for indenrigstilslutning:
|
Udrejse tirsdag 17.januar 2012 Udrejse tirsdag 31.januar 2012 Udrejse tirsdag 14.februar 2012
|
København til Bangkok |
14.00 /06.30 |
Hjemrejse tirsdag 31.januar 2012 Hjemrejse tirsdag 14.februar 2012 Hjemrejse tirsdag 28.februar 2012 |
Bangkok til København |
00.50 /06.35 |
Tilladt bagage 20kg + håndbagage 7kg + golfbag 15kg per person.
Opholdet i Hua Hin
Vi har valgt at tilbyde 2 alternativer, tæt på centrum i byen.
Hilton Hua Hin Resort & Spa ligger direkte i centrum og direkte ned til stranden. Et top moderne luksus hotel med alle mulige faciliteter. Ophold er i Bay Room.
Wannara ligger direkte over for hotellet Sofitel og stadig i centrum. Der er 3 minutter til stranden og 3 minutter til Hilton. Alle værelser er store, med safety box, minibar mm. Morgenbuffetten er indbydende.
Begge steder er opholdet med morgenmad og baseret på dobbeltværelser - enkeltværelse mod tillæg.
(La Maison ligger side om side med Wannara og det er lykkes at få enkelte værelser til den sidste udrejse 14.februar 2012. Et rigtig dejligt "lille" hotel)
Golfbanerne
Rejserne indeholder 5 runder golf - med caddy og transport mellem golfbaner/hoteller. Der spilles blandt følgende golfbaner Lake View, Palm Hills, Majestic, Springfield og Black Mountain. Spilledage og tidspunkter oplyses senest 2 måneder før afrejsen.
Transport
Der er fælles transport mellem lufthavn, hoteller og golfbanerne. Turen fra Bangkok lufthavn til Hua Hin varer ca. 3 timer
Udflugter
Udflugter indgår ikke i rejsens pris, men spilledatoer og tider tilrettelægges således, at der er plads til heldagsudflugter - f.eks til Floating Market, Bangkok eller River Kwai. Vi sørger gerne for programmet.
Rejsen indeholder således:
* Flyrejsen fra København med Thai Airways
* Transport af golfbags
* 12 nætter på det valgte hotel i dobbeltværelse og med morgenmad
* 5 runder golf med caddy og transport til banerne, herunder én "stor" turnering med frokost/middag og præmier.
* Transport mellem lufthavn og resort
Rejsen indeholder ikke:
* Forsikringer
* Drikkepenge
* Kost ud over morgenmad
* Personlige omkostninger
PRIS per PERSON
| Hilton Hua Hin |
DKK 18.995 |
Enkeltværelse |
DKK 6.800 |
| Wannara Hua Hin |
DKK 14.995 |
Enkeltværelse |
DKK 2.800 |
| La Maison |
DKK 15.495 |
|
|
| Ekstra golf fra |
DKK 490 |
|
|
| Indenrigstilslutning |
DKK 1.000 |
|
|