Skip to main content

La Manga Single Classic



Rejs med Jette Kjær til solrige Sydspanien, hvor vi på denne tur bor på det hyggelige ONA Las Lomas La Manga og spiller golf på de anerkendte La Manga Club baner. Her venter et perfekt mix af afslapning, gode baner og socialt samvær i skønne omgivelser.

La Manga-området er kendt for sit milde klima, smukke landskaber og afslappede atmosfære – ideelt til en golfferie, når efteråret for alvor sætter ind derhjemme. Resortet byder på tre fremragende baner, og på denne tur spiller vi i alt fem runder golf, hvor både variation og kvalitet er i højsædet. Banerne udfordrer spillere på alle niveauer og giver rig mulighed for både gode scores og hyggelige matcher.

Single Classic er for dig, der elsker golf, sol og socialt samvær. Det vil blive en uge med hyggelige turneringer, fælles oplevelser og god stemning hele ugen.

Matchturen kan kun bookes i enkeltværelse i delt lejlighed med 2 soveværelser og 2 badeværelser.

 

Inkluderet i rejsen
1 uge

Golfbane

    La Manga Club

    • Flere billeder
  • På La Manga Club finder du tre meget forskellige og komplementære 18-hullers golfbaner – South, North og West Course. Samlet giver de en varieret golfoplevelse, hvor både strategi, længde og præcision kommer i spil.
    South Course er resortets mest kendte og prestigefyldte bane – og den, der har lagt græs til flere store turneringer, herunder Spanish Open og kvalifikation til European Tour.
    North Course er lidt kortere og mere tilgængelig, men stadig en spændende test af dit spil. Banen slynger sig mellem palmer, søer og de karakteristiske “barrancos” (naturlige kløfter), som kræver omtanke i slagene.
    West Course er mange golfspilleres favorit – ikke mindst på grund af den spektakulære natur og udsigten over det omkringliggende landskab. Banen er den mest kuperede og teknisk krævende med smalle fairways, niveauforskelle og flere blinde slag.

Hotel

    ONA Las Lomas Village (Hotelklasse: 4 stjerner)

    • Flere billeder
  • Et ophold på ONA Las Lomas Village byder på komfortable rammer i afslappede og grønne omgivelser midt i det populære La Manga Club.
    Indkvateringen er i lejligheder med 2 soveværelser og 2 badeværelser, hvor du vil blive indkvarteret med én anden person fra gruppen - således I har hver jeres værelse og badeværelse. Værelserne er indrettet i moderne, skandinavisk stil med komfortable senge, opholdsplads og ofte en privat balkon eller terrasse med udsigt til resortets grønne områder.
    Indkvateringen ligger små 900 m. fra klubhuset, hvorfor vi har inkluderet transfers til og fra golfanlægget.

UdgåendeAfrejsestedHotelLedige pladserFra pris
5/10BillundONA Las Lomas VillageMere end 813.995krBestilMere information
5/10KøbenhavnONA Las Lomas VillageMere end 813.995krBestilMere information


Lad os sammen sammensætte den perfekte golfrejse?

Udfyld formularen med så mange informationer som muligt, så vi kan finde et tilbud til dig, der matcher dine ønsker.